Перший урок у 2017-2018 н.р.

«Україна на карті Європи»

4 клас

Підготувала вчитель

початкових класів

Боць Л. П.

2017

Тема: «Україна на карті Європи»

Мета: Поглибити знання учнів про нашу державу – Україну; її розташування на карті Європи; визначити протяжність кордонів України; формувати громадянські якості: патріотизм, людяність, працьовитість. Закріплення знань про державну символіку (Герб, Прапор, Гімн); формування ціннісного ставлення до держави, суспільства, мови, сім’ї, самого себе, виховувати любов до Батьківщини, бережливе ставлення до природи.

Обладнання: комп’ютер, звукозаписи, презентація «Україна на карті Європи»), вишитий рушник, фізична карта України.

Кочубей Ведуча 1Батьківська хата, мамина пісня, бабусина вишиванка – усе це не пересічені символи-обереги нашого народу. Тож запрошуємо сьогодні дорогих гостей на слово щире, на свято родинне. Голубова Ведуча 2 Сьогодні у нас - незвичний урок. Сьогодні ми зробимо ще один крок. В країну чудову, в країну відому, Що на нас чекає й збагачує мову. Олег Сідайте гості, сідайте зручніше, У гурті зустрілись ми знову, Про символи нашої країни, Ми поведемо розмову. Бендас Ведучий 3Обереги – наші давні й добрі символи, їхні коріння сягає глибини століть. Це батьківська оселя, усе, що ми одержали в спадок від своїх пращурів, чим збагатилися наші душі: піснею, злагодою, добрим словом та спогадами. Звучить пісня «Немає України без калини»Кажуть, в українській хаті, як у віночку, бо вона так красиво прикрашена рушниками, мов стрічками. Кочубей Ведуча 1А між тим віночок несе в собі всю силу і вроду сонечка. А його стрічки – промінчики сонця.Український вінок. Він не просто краса – це символ добра й чудовий оберіг нашої української культури. А ще в ньому прихована чарівна сила любові до батьків та рідної землі ГолубоваВедуча 2 Плести віночок це ціла наука і дійство. Наші прабабусі знали різні секрети: як плести вінок і коли, як зберігати квіти у вінках. Та окрім квітів неодмінною прикрасою вінка є кольорові стрічки, кожна з них також має в ньому певне місце та значення. Тож давайте любі дівчатка почепимо стрічки на наш віночок. Лунає музика, дівчатка прикріплюють стрічки до вінка, хлопчик тримає вінок. Кочубей Ведуча1Прикріпивши стрічку не відпускайте її, давайте разом заспіваємо. Бендас Ведучий 3Любі дівчатка, плетіть віночки, кладіть їх на свої голівки і будьте гарними, бо квіти прикрашають наше життя. Цю красу подарувала нам природа. Голубова Ведуча 2А тепер погляньте на цей рушник. Це теж символ українського народу: «Дім без рушників, - кажуть у народі, - як сім'я без дітей». Вони - старовинні обереги дому. Вишитий різними візерунками, рушник був неодмінним атрибутом багатьох обрядів: рушником вшановували появу нової людини, зустрічали дорогих гостей, виходили в поле чи справляли обжнивки, проводжали в армію, дівчина подавала рушники на знак згоди при сватанні, молоді ставали на рушник під час шлюбного обряду. А який він гарний! Його можна порівняти з гарним танцем. Без рушника, як без танцю, не обходилося жодне сімейне свято. Бендас Ведучий 3 Рідний край, Україна, Батьківщина! Які це прості і разом із тим прекрасні слова. Велика священна любов до Батьківщини жила, живе і житиме в усіх чесних і щирих серцях. Артем 2 кл. Облітав журавель Сто морів, сто земель, Облітав, обходив, Крила свої натрудив. Ми спитали в журавля: - Де найкраща земля? Журавель відповідає: - Краще рідної – немає! Дарина 2 кл.Україно! Ти для мене диво! І нехай пливе за роком рік, Буду мамо горда і вродлива, З тебе чудуватися повік.

Наталя 3 кл.У всіх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай.

Рідніша їм своя пустиня,

Аніж земний в чужині рай.

Їм красить все їх рідний край.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без батьківщини.

Кочубей Ведуча 1Україна починається з самих нас, наших близьких, хати.

Настя 3 кл.

РІДНА ХАТА

Різні в світі є країни,

Різні люди є у світі,

Різні гори, полонини,

Різні трави, різні квіти.

Є з усіх одна країна,

Найрідніша нам усім,

То — прекрасна Україна,

Нашого народу дім.

Там шумлять степи безкраї,

Наче вміють говорити,

Там ясніше сонце сяє,

Там солодше пахнуть квіти.

Різні в світі є країни,

Гарні є і є багаті,

Та найкраще в Україні,

Бо найкраще в рідній хаті.

У кожної людини в житті є щось таке сокровенне, найрідніше, без чого вона не може навіть уявити свого життя. Це рідний батьківський край, де вперше дитина побачила світ, ясне сонечко, дрібні сльозинки дощу на віконному склі, ріжок молодого місяця, чисту зелену травичку і тисячі різних квітів, які радували серце своїм розмаїттям. Це та земля, по якій ми зробили свої перші кроки, земля наших батьків, дідів і прадідів, і вона найдорожча за все на світі. Вона єдина, де ми почуваємо себе вдома, затишно і привітно. Тільки в рідному краю людина почуває себе захищеною, стійкою, впевненою, бо вона вдома. Де б хто не був, все одно повертається до своїх батьків, до свого дому, в свій рідний край, на свою Батьківщину, на рідну Україну.

Ведуча Діти, а згадайте вірші про рідну хату, Україну.

Маковська 3 кл.

Мій край чудовий — Україна!

Тут народились ти і я.

Тут над ставком верба й калина,

Чарівна пісня солов’я.

Богдан 3 кл.

Все найдорожче в цілім світі,

Бо тут почався наш політ.

Цвітуть волошки сині в житі,

Звідсіль ведуть дороги в світ.

Наталка 3 кл.

І найдорожча рідна мова —

Джерельцем радісно дзвенить.

І мила пісня колискова,

Чумацький шлях кудись зорить.

Серафим 3 кл.

Усе найкраще і єдине,

І радощі усі, й жалі…

Мій рідний краю, Україно!

Найкраще місце на землі!

Ведуча

Слова Україна, Батьківщина, Вітчизна, рідний край… Ці слова дорогі кожній людині нашої країни.

Голубова 4 кл.

Існує така легенда.

Колись давно Бог створив народи й кожному наділив землю. Наші предки кинулись пізніше, але землі їм уже не дісталося.

От вони і прийшли до Бога, а Він у цей час молився й вони не сміли йому заважати. По якісь хвилі Бог обернувся, сказавши, що вони чемні діти, гарні. Дізнавшись, чого прийшли до нього, запропонував їм чорну землю. «Ні, - відповіли наші предки, - там уже живуть німці, французи, іспанці, італійці». «Тоді я дам вам землю ту, що залишив для раю, там усе є: річки, озера, ліси, степи, усе. Але пам’ятайте, якщо будете її берегти, то вона буде ваша, а ні -дістанеться ворогові».

Пішли наші предки на ту землю, оселилися й живуть до сьогоднішнього дня. А країну назвали Україною.

Марчук 4 кл.

Україна – держава європейська не тільки за географічним положенням, але і за історичними, етнічним, культурним і духовним корінням. Вона - частина єдиного європейського простору.

Подивіться на карту України. Територія, яку заселяють українці, дуже велика. Щоб пройти її з заходу на схід, долаючи щодня 30 км, потрібно 90 днів.

Фіщук 4 кл.

Вистраждавши, виборовши собі волю, Україна має тепер свою державну мову, свої державні символи: герб, прапор, гімн, які уособлюють її історію.

Янчук 4 кл.

Наш герб – тризуб, це воля, слава, сила.

Наш герб – тризуб, недоля нас косила.

Та ми росли, ми є, ми завжди будем,

Добро і пісню несемо ми людям..

Дрозда 1 кл.

Прапор – державний символ.

Це для всіх – ознака сили,

Це для всіх – ознака слави

Синьо– жовтий прапор маєм:

Синє – небо, жовте – жито.

Прапор свій оберігаєм,

Він – святиня, знають діти.

Прапор свій здіймаєм гордо,

Ми з ним дужі і єдині.

Ми навіки вже – народом

Українським в Україні.

Войтович 4 кл.

Слова палкі, мелодія врочиста

Державний гімн ми знаємо усі.

Для кожного села, містечка, міста –

Це клич один з мільйонів голосів.

Це наша клятва. Заповідь священна.

Хай чують друзі і вороги,

Що Україна вічна, незнищенна.

Від неї ясне світло навкруги.

Цмокно

Кожен з нас повинен пам’ятати, що ми громадяни України, що ми сини і дочки нашої держави, у кожного із нас своє завдання, ціль, мета –завжди була одна.

Голубов

Ми повинні захищати і єднати, як би важко не було.

Ковальчук

А також повинні жити за законами нашої держави , які записані у Конституції.

Гумись

Україна – це держава. Вона має свою Конституцію – Основний Закон України, правила, за якими живуть українці. 24 серпня 1991 року прийнято Акт проголошення Незалежності України.

Іванчура 2 кл.

Любіть Україну, як сонце, любіть,

як вітер, і трави, і води…

В годину щасливу і в радості мить,

любіть у годину негоди.

Зубко 2 кл.

Любіть Україну у сні й наяву,

вишневу свою Україну,

красу її, вічно живу і нову, і мову її солов’їну.

Діти, передаючи мікрофон по колу, скажіть гарні слова про Україну (безкрая, багата, гостинна, співуча, горда, дружна й т.д.)

/Files/images/21192245_2425994460959819_645886733885038632_n.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 386

Коментарi